Версія для друку
Середа, 07 травня 2014 10:49

Управління Пенсійного фонду України у м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі інформує

 

Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській областіГоловне управління Пенсійного фонду України у Волинській області
інформує:

Відділ обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) Управління Відділ обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у
Волинській області

- адреса:44700, м. Володимир, вул. Соборна, 1;

- контакти: «гаряча» телефонна лінія (03342) 3-88-08

прийом громадян (03342) 3-87-47

- електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

години роботи: понеділок – п’ятниця з 08.00-18.00

 

Перелік банків уповноважених на виплату пенсій

Назва банку

1

ПАТ “Державний ощадний банк України”

2

ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”

3

ПАТ КБ “Приватбанк” ВГРУ

4

ПАТ КБ “Правекс-банк” 

5

ПАТ “Креді-Агріколь Банк”

6

ПАТ “Альфа-Банк”

7

ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”

8

ПАТ “УкрСиббанк”

9

ПАТ АКБ “Львів”

10

ПАТ АБ “Укргазбанк”

11

ПАТ “Південний”

12

 ПАТ “Кредобанк”

13

АТ “ТАСкомбанк”

14

ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”

15

АТ “Ідея Банк”

16

АТ “ОТП Банк”

 

      Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову №277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ “Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплату у відділеннях АТ “Укрпошта” або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Додаток: перелік уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата пенсій, грошової допомоги у 2021 році.

Заступник начальника Головного управління                                                                                                                                                                                                 Тетяна КОШЛАТА

 

 До Міжнародного дня людей з особливими потребами

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Згідно з даними ООН, від 10 до 15 відсотків населення Землі, а це майже 1 мільярд осіб, мають  тією чи іншою мірою обмежені фізичні можливості, з них близько 3 мільйонів проживає в Україні.

На обліку в органах Пенсійного фонду України в області перебуває 45839  одержувачів пенсії по інвалідності з середнім розміром пенсійної виплати  2545,30грн. 2314 волинян пересуваються на колісних кріслах.

Пенсійний фонд України ставить перед собою завдання не лише щодо забезпечення реалізації конституційного права осіб з інвалідністю на пенсійне забезпечення,  а й створення умов для їх соціалізації.

Варто зауважити, що всі сервісні центри Фонду в області вже значною мірою обладнані та наразі переоснащуються відповідно до вимог інклюзивного обслуговування для забезпечення повного соціального спектру надання послуг громадянам з інвалідністю.

Окрім розумного пристосування приміщень, доступність послуг Пенсійного фонду забезпечується запровадженням електронних сервісів, які цікаві та корисні для різних вікових груп.

Після нескладної процедури реєстрації на веб- порталі Пенсійного фонду України (за допомогою кваліфікованого електронного підпису, або за кодом, отриманим при реєстрації відповідної заяви у найближчому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі),  відкривається доступ до інформації про страховий стаж, заробіток, які містяться в реєстрі застрахованих осіб, документів пенсійної справи, надається можливість замовлення та отримання в електронному вигляді довідок або витягу з реєстру застрахованих осіб, подати запит для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе одержати під час особистого звернення. Скориставшись “Пенсійним калькулятором” можна самостійно обчислити орієнтовний розмір майбутньої пенсії. При наявності кваліфікованого електронного підпису засобами веб – порталу можна подати заяву з необхідними документами для призначення чи перерахунку пенсії в «один дотик», що передбачає одноразове звернення до сервісного центру для ідентифікації особи.

В 2020 році запрацювали нові сервіси: “Електронна трудова книжка” - як сучасний формат трудової книжки, що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі, та «Автоматичне призначення пенсії» - після заповнення анкети – заяви та надання сканованих документів за запропонованим переліком, рішення щодо призначення пенсії приймається автоматично і не передбачає особистого звернення до органів Фонду.  

Водночас ми пам’ятаємо, що інколи людяність, добре і щире слово здатні замінити десятки сухих офіційних листів. Працівники Пенсійного фонду завжди готові до спілкування, толерантного ставлення з чітким усвідомленням незаперечної істини – «Ми різні, але рівні!».

Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській  області Тетяна КОШЛАТА

 

Інформація

про підсумки роботи Володимир – Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за 2017 року 

Володимир – Волинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України протягом поточного року проводилась робота щодо забезпечення виконання планових показників по надходженню власних коштів, вжиття заходів щодо повноти та своєчасності сплати платежів, призначення та фінансування пенсій в повному розмірі.

          План по надходженню власних коштів за 2017 рік виконано на 110,5%, при плані 179378,36тис.грн. надійшло 198253,5тис.грн., що на  18875,14тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Темп росту складає 119,4%. Із загальної суми власних коштів надходження єдиного внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 197401,8тис.грн. Надходження коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, склали 851,7тис.грн., або 103,2 % до плану.

           Потреба на виплату пенсій та допомог за 2017 рік становила 322733,16 тис.грн. що на 40642,75тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Забезпеченість власними коштами складає 61,4 відсотків.

           Від збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що сплачується з окремих видів господарських операцій, фактично надійшло 252,5тис.грн. при завданні 252,2тис.грн., або 100,1 %  до плану. Від збору з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна, фактично надійшло 251,9тис.грн. За  2017 рік здійснено 316 операцію з купівлі- продажу нерухомого майна, середня вартість проведеної операції  становить – 79,7тис.грн.

Обсяг нарахованої заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ, за даними звітності страхувальників району за 2017 рік  склав 157122,2 тис.грн., що на 1132,9тис.грн. або на 0,7 відсотків менше показників попереднього року.  Щодо чисельності штатних працівників, то їх кількість станом на 01.01.2018 року становить 3009 особи і зменшилась у порівнянні з початком року на 998 осіб. Зменшення на 1473 осіб відбулось по ПАТ «Вол.-Волинська птахофабрика», яка перейшла на облік в Офіс  великих платників податків.

           Борг по сплаті страхових внесків станом на 01.01.2018 року відсутній.

         Заборгованість по відшкодуванню сум виплачених та доставлених пільгових пенсій складає  294,3тис.грн. по 4 боржниках, що на 90,7тис.грн. більше в порівнянні з початком року. В загальній сумі боргу 240,3тис.грн. або 81,7 відсотків – безнадійний борг (СМП „Вол.-Волинськагробуд - 138,9тис.грн., СВК «Україна» - 101,4 тис.грн.), 54,0тис.грн. або 18,3 відсотків – дієвий борг, з якого СГВК «Овадне» - 37,3тис.грн., СФГ Панасюка А.Я. – 16,7тис.грн.

        Станом на 01.01.2018 на обліку в управлінні перебувають 6741 одержувачів пенсій, які проживають у Володимир-Волинському районі. Середній розмір пенсійної виплати становить  2002,86 грн.

        З початку року призначено 267 нових пенсій. Проведено 248 перерахунків працюючим пенсіонерам з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

        З 01.05.2017 року забезпечено проведення 5863 перерахунки пенсій у зв'язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

        З 01 жовтня 2017 року на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” проведено осучаснення раніше призначених пенсій із використанням показника середньої зарплати 374,40 грн. і величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 % та перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Збільшено пенсії 6496 одержувачів (понад 96 % від загальної кількості). Додаткова потреба в коштах після проведеного перерахунку пенсій склала 2301399,49 грн.

У жовтні поточного року відновлено виплату пенсій 4 пенсіонерам, які працювали на спеціальних посадах.

З грудня 2017 року забезпечено режим опрацювання пенсійної документації в підсистемі ППВП ІКІС на базі електронної пенсійної справи, в тому числі щодо формування та друку виплатних документів.

       Завдяки проведеній роз”яснювальній роботі серед одержувачів пенсійних виплат більше 61 % пенсіонерів отримують пенсії через банки.

На особливому контролі знаходиться питання забезпечення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам. На обліку знаходиться 38 ВПО.

Впродовж 2017 року до управління надійшло 136 звернень, що на 26 менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Усі звернення, які надходять до управління від заявників, установ, організацій та органів влади вищого рівня, розглядаються у терміни, визначені чинним законодавством, з обовязковим.

На особистому прийомі в начальника управління та його заступників побувало 62 громадян, що на 6 звернень менше аналогічного періоду минулого року. Проведено 23 виїзних прийоми на яких побувало 129 громадян.

Активно здійснюється робота у напрямку масової комунікації, інформуванню громадськості про діяльність управління через друковані та електронні засоби масової інформації. Особлива увага приділяється проведенню застрічей у трудових колективах (11) та за місцем проживання громадян (26). З метою розяснення норм пенсійного законодавства здійснено 23 виїзних прийоми, проведено  1 день “відкритих дверей”, 2 дні Пенсійного фонду, 3 зустрічі з унівською молоддю та студентами, 15 занять в “Школі майбутнього пенсіонера”, 2 флешмоби. В засобах масової інформації та на веб-ресурсах оприлюднено 154 інформаційних повідомлень (статей, розяснень, коментарів) з питань діяльності обєднаного управління.

З метою скорочення часу, що витрачається пенсіонером при зверненні до управління забезпечено щоденний прийом громадян протягом робочого часу будь-яким спеціалістом, незалежно від адреси проживання пенсіонера.

Прийом громадян проводиться за принципом “єдиного вікна”, при цьому зал обслуговування обладнано засобами відеофіксації, що дозволяє підвищити якість послуг, що надаються громадянам.

Важливим кроком поліпшення обслуговування громадян стало надання їм можливості звертатися за отриманням послуг за місцем проживання, поза межами управління. Формою такої роботи, насамперед, є надання послуг на рівні територіальних громад. Так, з 03.03.2017 року спеціалістами утравління проводиться прийом в Зимнівській ОТГ, з 01.07.2017 року в Устилузькій ОТГ. На віддалених робочих місцях працівниками управління надано 426 пенсійних послуг.

 

В жовтні цього року пенсіонери отримали підвищені розміри пенсій. У кого розмір підвищення склав менше 140 грн. то доплата буде виплачена у листопаді. Не слід очікувати, що пенсії всіх пенсіонерів зростуть однаково, збільшення розміру пенсій у зв’язку з осучасненням заробітку в кожного пенсіонера своє, оскільки враховується показники коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи).

38 пенсіонерів, пенсії яким призначені по спецзаконах переведено автоматично на пенсію на умовах, передбачених Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058. Це стосується тих пенсіонерів – державних службовців, у яких з врахуванням їх заробітної плати, осучасненої до середньої зарплати по Україні 3764,40 грн. та величини оцінки одного року страхового стажу 1% розмір пенсії, яку вони отримували по спецзакону, менший ніж пенсія по Закону № 1058.

До 01.01.2015 року згідно п.7² Прикінцевих положень Закону № 1058 право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років за наявності страхового стажу не менше 30 років. У такому разі розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Передбачалось, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду (крім випадків, коли жінка відмовлялась від одержання дострокової пенсії та продовжувала працювати).

З 01.10.2017 року таку норму змінено і передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення пенсійного віку та впродовж періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою пенсійного віку. Після завершення такого періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду.

Також у листопаді 104 інваліда, які одержують соціальні пенсії отримають їх у розмірах не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 жовтня пенсії виплачуються без врахування одержуваної заробітної плати. Винятком є державні службовці, які одержують пенсії за Законом України „Про державну службу”. Призначені після 01.10.2011 року пенсії відповідно до Законом України „Про державну службу” в період роботи на посадах державних службовців, а також на посадах та умовах передбачених законами України „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів” виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Виняток встановлено для осіб з інвалідністю першої та другої групи, осіб з інвалідністю внаслідок війни третьої групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність п.1 ст.10 ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Виплата пенсій у листопаді буде проводитись згідно затверджених графіків виплати з 4 по 25 число включно. Потреба на виплату пенсій складає 32,1 млн.грн., що на 1,2 млн.грн. більше жовтня 2017 року.

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 1 жовтня 2017 року перераховано та осучаснено всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку пенсії.

         Перерахунки проведено за  матеріалами пенсійних справ в автоматизованому режимі.

         При проведені перерахунку використано єдиний показник середньої заробітної плати за останні три роки (2014-2016р.р.) у розмірі 3764,40 грн. та показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, установленого на 01.12.2017р., збільшеного на 79 грн.

         Всього з 01.10.2017р. проведено перерахунки пенсій 6496 жителям району, при цьому пенсіонерам, які мають право на підвищення у розмірі понад 140 грн. перерахована пенсія  виплачується в жовтні, решті, з сумою доплати до 140 грн. буде виплачено в листопаді разом з пенсією за листопад.

         Внесеними змінами до законодавства посилюється роль страхового стажу для визначення права на пенсію (з 01.01.2018р. для виходу на пенсію необхідно 25 років страхового стажу).

         Разом з тим, зберігається право на достроковий вихід на пенсію для матерів, які виховали до 6-річного віку п’ятеро і більше дітей або інвалідів дитинства у 50 років, військових-учасників бойових дій в 55 років, жінок 50 років, чорнобильців із зниженням пенсійного віку, тощо. Окрім цього збережено право на призначення пільгових пенсій по віку за Списком № 1 та №2 та іншим категоріям працівників, які мають необхідний пільговий стаж.

         Надається можливість придбати стаж за період, в якому особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути менше за мінімальний страховий внесок, помножений на коефіцієнт 2.

         Також скасовано з 01.10.2017р. обмеження виплати пенсій для 265 пенсіонерів району, які працюють.

Скасовуються зменшення розміру пенсій  жінкам, що скористалися правом дострокового виходу на пенсію за досягненням 55 років. Пенсія їм буде виплачуватися в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Про роботу у Володимир – Волинському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України поштової скриньки “Скринька довіри” та телефонної лінії “Телефон довіри” з питань запобігання та виявлення корупції.

    

З метою забезпечення реалізації державної антикорупційної політики, а також своєчасного виявлення та припинення корупційних проявів у Володимир – Волинському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України на постійній основі працює телефонна лінія “Телефон довіри” у робочі дні з 08:00 до 13:00 та з 14:00 до 17:15 за стаціонарним номером телефону (03342) 21574. 

В адміністративній будівлі за адресою: – м. Володимир – Волинський, вул. Соборна 1 функціонує “Скринька довіри” з питань запобігання та протидії корупції. 

За вказаними засобами зв’язку Ви можете повідомити про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, вчинені працівниками об’єднаного управління. 

Також, за вищезазначеним телефонним номером Ви можете записатися на особистий прийом до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції об’єднаного управління з метою повідомлення про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення вчинені працівниками об’єднаного управління. 

Статтею 53 Закону України “Про запобігання корупції” передбачено державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, тому прийом таких повідомлень може здійснюватися на конфіденційній основі.

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.05.2017 РОКУ

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня поточного року розмір  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб встановлено на рівні 1312,00 грн.

У зв'язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Мінімальний розмір  пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у  жінок - 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011)  або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімууму для осіб, які втратили працездатність.

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам (незалежно від групи) – 1312,00 грн, по втраті годувальника – 1312,00 грн (на одного утриманця), 1574,40 грн (на двох утриманців), 1968,00 грн – на трьох і більше утриманців.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі – 1624,00 грн., будуть перераховані надбавки особам, які мають статус „Почесний донор СРСР”, „Почесний донор України”. Розмір надбавки збільшиться з 154,40 грн. до 162,40 грн.

Відповідно до діючого законодавства виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 – 1968,00 грн. (1312*150%). Це означає, що працюючим пенсіонерам з розміром пенсійної виплати нижчої та на рівні 1968 грн. пенсія буде виплачуватися в повному обсязі тобто 100%.

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Відповідно до постанови КМУ від 28.12.2011 № 1381 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 25.03.2014 №112) деякі підвищення до пенсії виплачуються у фіксованому розмірі. А саме:

- підвищення дітям війни  у розмірі 66,43 грн;

- підвищення  членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге - 398,58 грн;

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Не зміниться розмір пенсії для тих громадян, у яких в складі пенсійної виплати є:
- індексація;
- щомісячна державна адресна допомога, передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 265 до суми 949,00 грн.

Перерахунок в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму проведено автоматично та не потребує особистого звернення пенсіонера до управління, за винятком осіб, що звільнились з роботи та не повідомили про це органи Фонду. Таким пенсіонерам необхідно подати відповідну заяву та трудову книжку із записом про звільнення.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у травні.

Отримати консультації з питань перерахунку пенсій можна за телефоном “гарячої”  лінії Володимир-Волинського обєднаного управління Пенсійного фонду України 3-88-08.

Оксана САК

Заступник начальника

Володимир-Волинського обєднаного управління

Пенсійного фонду України

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 року в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII від 29.03.2016 року.

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки  партій та рухів, громадських об’єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій на необхідності дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.

Заступник начальника

Володимир-Волинського об”єднаного

управління Пенсійного фонду України

Оксана САК

“ПЕНСІЙНА ОБЛІКОВА КАРТКА - БЕЗПЕКА ВАШИХ ДАНИХ

 

Для забезпечення інформаційного супроводу вирішення економічних та соціальних завдань органи державної влади, місцевого самоврядування, інші організації, установи, в тому числі Пенсійний фонд України, створюють інформаційні системи, що зберігають та обробляють інформацію щодо різних категорій населення.

Інформаційні ресурси в Пенсійному фонді України створено з метою забезпечення обчислення та призначення виплат за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та ведення їх обліку. 

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі-реєстр застрахованих осіб) формує та веде Пенсійний фонд України. В реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи заводиться персональна облікова картка, яку можна порівняти з банківським рахунком, що обліковується за номером. У кожній обліковій картці реєстру застрахованих осіб, аналогічно, як і у банківських рахунках, міститься інформація про особу, зокрема, прізвище, ім’я та по батькові, відомості, які необхідні для обчислення та призначення страхових виплат всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме, страховий стаж, заробітна плата (дохід), з якої сплачено страхові внески, а також інформація про страхові виплати.

Зазначене жодною мірою не обмежує і не порушує конституційного права кожного на свободу совісті і релігійні переконання.”

Пенсійний фонд України оптимізує роботу

 

Наприкінці грудня минулого року уряд ухвалив рішення щодо оптимізації структури окремих районних управлінь Фонду шляхом їх злиття або перейменування. Відповідно до цього рішення, 279 територіальних (районних) управлінь буде об'єднано в 121.

Безумовно, у суспільстві ви­никають запитання, для чого потрібно об'єднувати районні управління і що це дасть людині й державі? А часом навіть поши­рюються чутки про те, що у зв'яз­ку з такою реорганізацією в окре­мих районах взагалі ліквідують управління Пенсійного фонду і пенсіонерам доведеться їхати за десятки кілометрів для вирі­шення своїх пенсійних питань. Насправді здійснення такої оптимізації спрямовано на до­сягнення конкретних цілей, що базуються на конкретних тезах.

Пенсійні фонди не ліквідуються

Таке об'єднання є суто організаційним і його мета — покращи­ти якість управління в пенсійній системі. Мова не йде про ліквіда­цію органів Пенсійного фонду в районах. Фахівці з питань пенсій­ного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщен­нях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об'єднання.

Покращення якості обслуговування

Головною одиницею об­слуговування громадяни­на стає точка надання по­слуг (фронт-офіс), яка роз­ташована не тільки за міс­цем знаходження управ­ління Пенсійного фонду, а і в центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання). Об’єднання двох або трьох окремих районних управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пен­сійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спе­ціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.

Зменшення бюрократії — якісніші послуги

Об'єднання кількох управ­лінь в одне не тягне за собою скорочення спеціалістів, які зайняті наданням послуг. Оптимізовано буде керівний склад. Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулись за допомогою.

Отже, оптимізація терито­ріальних органів Пенсійного фонду — це ще один важ­ливий крок на шляху створен­ня якісно нової системи пен­сійного забезпечення, голов­ною його метою і критерієм оцінки є схвальні відгуки гро­мадян щодо якості наданих послуг.

Управління Пенсійного фонду України в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі розташоване в м.Володимирі-Волинському по вул.Соборній, 1. До управління можна дістатись всіма наявними маршрутами громадського транспорту. Автобусні зупинки знаходяться на відстані 50 м від управління, автостанція  розташована на відстані 80 м. від управління, наявні доступні шляхи під”їзду, на відстані 30 м. від управління є місце парковки транспортних засобів. Схема доступу до приміщення додається                          

 

                                       Краще працювати чи ні?

 

       Таке запитання задає працівникам Управління Пенсійного фонду   майже кожен пенсіонер, який  в силу тих чи інших обставин виявив бажання працювати. Однозначної відповіді  не це питання немає. Адже, що краще,  має вирішити кожен для себе сам.

        З 01.04.2015 року набув чинності Закон України „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”

        Існує ціла низка особливостей обчислення пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, в залежності від того, працює одержувач пенсії чи ні. Відповідно, зміна цього стану (звільнення або працевлаштування) може суттєво вплинути на рівень пенсійного забезпечення, а саме призвести до зменшення або збільшення розміру пенсії, а при несвоєчасному повідомленні пенсіонером органів Пенсійного Фонду про такі обставини – до накопичення значних безпідставно одержаних сум пенсій, які доведеться відшкодовувати.

       Наводимо перелік основних виплат, які призначаються до пенсій виключно непрацюючим особам або розмір яких безпосередньо залежить від того, чи працює пенсіонер:

- надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї. Розмір такої надбавки на одного утриманця складає 150,00 грн. на місяць;

- пенсії за вислугу років виплачуються лише за умови залишення роботи, яка дає право на цю пенсію;

- пенсії по інвалідності, що обчислені у розмірі пенсії за віком, пенсіонерам-інвалідам, які не досягли пенсійного віку, та мають необхідний стаж відповідно до ст.33 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, лише за умови залишення роботи;

- пенсії у зв`язку з втратою годувальника, що призначаються непрацюючим членам сім`ї померлого, які зайняті доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними восьми років;

-  - індексація пенсій відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

           Слід мати на увазі, що до 1 січня 2015 року за жінками  зберігалося право виходу на пенсію в 55 років. Але за двох умов — за наявності не менш як 30 років страхового стажу та обов’язкового звільнення з роботи, тобто виплата дострокових пенсій припиняється до досягнення пенсійного віку, якщо жінка знову влаштувалася на роботу.

         З 01.04.2015 р. віиплата спеціальних пенсій  у період роботи на посадах, які дають право на їх призначення,не виплачується. Водночас пенсіонер має право вибору продовжувати працювати не „спецпосаді” та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.

           Працюючі пенсіонери не мають права на підвищення пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив у дію з першого жовтня 2011 року. Тим, хто працює, перерахунок пенсії зроблять лише після звільнення з роботи — за тим прожитковим мінімумом для непрацездатних, який діятиме на дату звільнення.

            Пенсіонери, які є фізичними особами - підприємцями або працюють на умовах, передбачених законодавством, у фізичних осіб-підприємців, належать до категорії працюючих пенсіонерів. Є випадки, коли особи, зареєструвавши свою підприємницьку діяльність ще в 90-х роках, не повідомили про це органи Пенсійного фонду. До того моменту, поки цими громадянами не буде надано довідку-повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, вони значаться в органах Пенсійного фонду працюючими пенсіонерами. А це впливає на їх пенсійне забезпечення.

           Статус пенсіонера працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати окремо  документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобовязання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.Як свідчить база даних Пенсійного фонду України в   в місті та районі  станом на 01.04.2015 р. на обліку перебуває  16109 пенсіонерів з них 2856 працюючих .  В квітні пенсії було обмежено 519 пенсіонерам.Якщо документи про звільнення з роботи будуть надані вже  після 01.04.2015 р., то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період коли пенсіонер вже не працював.

          Шановні пенсіонери! Щоб запобігти переплаті пенсії у зв`язку з неповідомленням про працевлаштування, необхідно при зарахуванні на роботу повідомити про це управління Пенсійного фонду України  письмово та надати документи, що підтверджують дату прийому на роботу. Краще попередити безпідставне одержання  пенсійних виплат, ніж потім утримувати суми переплат з пенсії. Адже кожен пенсіонер при призначенні пенсії підписує заяву, в якій зобов’язується  своєчасно  повідомляти органи, що призначають та виплачують пенсію про всі обставини, що можуть вплинути  на його  пенсійне забезпечення. А також необхідно повідомити і про звільнення з роботи, оскільки за даними персоніфікованого обліку в  точності неможливо визначити з якого саме числа  пенсіонер  звільнився з роботи, а  в трудовій книжці, чи у витязі з наказу є  точна дата звільнення, від чого і залежить повернення коштів пенсіонеру.

  Перерахунки пенсій з 01.12.2013 р.

       Для отримувачів пенсійних виплат розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб є дуже важливим показником. Адже від його розміру залежить не тільки мінімальний розмір пенсії. У зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб збільшується розмір багатьох інших виплат до пенсії.

    На обліку в місті  та районі перебуває 16658 одержувачів пенсій. Пенсії перераховані від прожиткового мінімуму з 01.12.2013 р. 14981 пенсіонерові. Пенсії  по місту та району  збільшились на 790678,72. Середній розмір підвищення становить 52,78 грн.

     Нагадуємо, прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення, затвердженні Законом України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”. Так, з 01 грудня прожитковий мінімум:

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

Мінімальний розмір пенсії за віком

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 1 жовтня 2011 року, відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу,  встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 949,00 грн, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011) для чоловіків та 20 років (призначених до 01.10.2011) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від цього ж прожиткового мінімуму.

Працюючим пенсіонерам або тим, які провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, розмір пенсії не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

При цьому, якщо розмір пенсійної виплати для працюючих пенсіонерів з урахуванням перерахованих надбавок, підвищень, додаткових пенсій, сум індексацій, цільової грошової допомоги, інших доплат та без урахування пенсії за особливі заслуги, менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна адресна допомога в сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму (949,00 грн).

Якщо пенсія по втраті годувальника призначена на двох і більше утриманців, і один з яких працює, то розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 не перераховується.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2013 року – 949,00 грн провадиться перерахунок:

  • підвищень, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту” (підвищень інвалідам війни, учасникам бойових дій, подружжю загиблих (померлих) ветеранів війни, учасникам війни та учасникам війни, нагородженим медалями);
  • підвищення відповідно до Закону України”Про соціальний захист дітей війни”(949,00 грн х 7% = 66,43);
  • підвищення передбачене Законом України “Про донорство крові та її компонентів”, яке  встановлюється  у розмірі 10% прожиткового мінімуму на одну особу (1176,00 грн х 10%).
  • мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб ”;
  • мінімальних розмірів пенсій по втраті годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців;
  • мінімальних розмірів пенсій по втраті годувальника (з грудня 2013 року на 1-го непрацездатного – пенсія не може бути нижчою за 949,00 грн, на 2-х – за 1138,80 грн (949,00 грн х 120%), на 3-х і більше – за 1423,50 грн (949,00 грн х 150%));
  • надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (з грудня 2013 року – 474,50 грн);
  • підвищень, передбачених Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  • державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;
  • пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” тощо.

Пенсія інвалідів війни та учасників бойових дій

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, інвалідам війни та учасникам бойових дій щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) в грудні 2013 року не може бути нижчим ніж:

- у інвалідів 1 групи – 2704,65 грн (949,00 грн х 285%);

- у інвалідів 2 групи – 2419,95 грн (949,00 грн х 255%);

- у інвалідів 3 групи – 2135,25 грн (949,00 грн х 225%);

- учасників бойових дій – 1565,85 грн (949,00 грн х 165%).

У інвалідів війни II і III групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та у учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, розмір пенсійної виплати в грудні 2013 року не може бути нижчим ніж 2704,65 грн (949,00 грн х 285%).

     Перераховуються також з 1 грудня 2013 року пенсії непрацюючим шахтарям відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”. Згідно із цим Законом, мінімальний розмір пенсії шахтаря (чоловіки, що мають стаж підземної роботи 15 років і більше, жінки – 7,5 років і більше) не може бути меншим за три прожиткових мінімуми (з 01.12.2013 – 949,00 грн х 3 = 2847,00 грн).

               До управління за проведенням перерахунку звертатись не потрібно. Пенсії будуть перераховані в автоматизованому режимі. За консультаціями , та розясненнями щодо підвищення розмірів пенсій можна звертатись до управління щоденно у відділ з обслуговування та розгляду звернень громадян, а також на гарячу лінію, яка працює в управлінні за номером 38743 

Переглядів 44235 Останнє редагування П'ятниця, 04 серпня 2023 09:46