25 лютого 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
 • Довідник телефонів працівників
 • Регуляторна політика
 • Публічна інформація
 • Вакансії
 • Нормативно-правова база
 • Реєстр містобудівних умов та
 • РДА і громадськість
 • Децентралізація влади
 • Генеральні плани
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
  Вивчення громадської думки
  Відомості про район
 • Центр надання адмін послуг
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Місцевий бюджет
 • Ресурсний центр громад
  Прес-центр
 • Державний реєстр виборців
 • Оголошення
 • Відділ статистики інформує
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступність об'єктів
 • Паспорти бюджетної програми
 • Керівництво
 • Громадська рада при РДА
 • Реформи в Україні
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • Порядок реєстрації
  Інвестиційний довідник
  Влада і громадськість
 • Соціальний захист населення
 • Євроатлантична інтеграція
 • COVID-19
 • Місцеві вибори 2020
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28

  баннер229

  Вівторок, 13 лютого 2018 12:26

  Публічний звіт голови Ратнівської районної державної адміністрації за 2017 рік

  Відповідно до Закону України «Про місцеві  державні адміністрації», наказу Національного  агентства  України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року №277 «Про затвердження Типового порядку  проведення публічного  звіту  керівника  органу виконавчої  влади» районною   державною адміністрацією  підготовлено   звіт про свою діяльність за попередній рік.

  Здійснюючи свої повноваження районна державна адміністрація, її управління, відділи і сектори разом з органами місцевого самоврядування, установами і організаціями району впродовж 2017 року спрямовували свою діяльність на виконання положень Конституції та законів України, забезпечення реалізації заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, власних розпорядчих документів.                         

  Районна державна адміністраціїя має налагоджену системну роботу, яка  здійснювалася за річним, квартальними  планами роботи.
  Найбільш актуальні питання усіх сфер життєдіяльності району розглядалися на засіданнях колегії районної державної адміністрації. У звітному періоді проведено 6 засідань колегії районної державної адміністрації, на яких було розглянуто 31 питання. За результатами розгляду видано відповідні розпорядження та доручення голови районної державної адміністрації. 
  Протягом року підготовлено та проведено  26 планових нарад у голови райдержадміністрації за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, на яких розглянуто 64 питання. Крім цього, підготовлено і проведено  робочі наради, на яких розглянуті різноманітні питання життєзабезпечення району.

  Відповідно до плану роботи райдержадміністрації перевірено  разом з іншими структурними підрозділами апарату районної державної адміністрації  роботу 7 відділів, управлінь, інших структурних підрозділів районної державної адміністрації, щодо виконання ними законів України, актів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови обласної та районної державної адміністрації.

  Упродовж 2017 року працівниками апарату райдержадміністрації проведено 14 виїздів в сільські та селищні ради району (Замшанівська, Прохідська, Здомишельська, Заболоттівська, Ратнівська, Велимченська, Датинська, Межиситівська, Щедрогірська, Самарівська, Височненська та ін.) та надано практичну допомогу з питань ведення діловодства, проведено роз’яснення стосовно делегованих повноважень.

  Активно проводилася робота щодо проведення добровільного об’єднання територіальних громад та децентралізації влади в Україні.

  Щотижнево готувалася інформація про основні організаційно - масові заходи суспільно - політичного, економічного та культурного характеру, які проводяться органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району та стан їх виконання.Підготовлено та розміщено на веб-сайті райдержадміністрації  інформаційно-довідковий матеріал „Паспорт Ратнівського району”.

  Постійно проводиться аналіз відповідності вимогам чинного законодавства проектів рішень, розпоряджень, та інших документів правового характеру, що вносяться на розгляд районної державної адміністрації, правовий аналіз рішень виконкомів сільських рад, надається практична допомога щодо усунення виявлених порушень.

  Нормативно-правові акти районної державної адміністрації, що зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, в установленому порядку подаються юридичним сектором на державну реєстрацію до Головного управління юстиції у Волинській області і оприлюднюються в районній газеті “Ратнівщина”.

  Протягом 2017 року було подано на державну реєстрацію 1 розпорядження голови райдержадміністрації.

  Надається методична та практична допомога сільським радам.

  Протягом звітного періоду відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 12 грудня 2011 року № 328 «Про утворення громадської приймальні з надання безоплатної первинної  правової допомоги в районній державній адміністрації» завідувачем юридичного сектору прийнято та надані відповідні консультації 16 громадянам з питань спадкування, порядку реєстрації громадських об’єднань, позбавлення батьківських прав, вирішення земельних спорів та інших питань правового характеру.

  Відділом ведення Державного реєстру виборів апарату райдержадміністрації проводилася системна робота щодо організаційного забезпечення виборчого процесу в районі.

  Протягом 2017 року були проведені такі виборчі кампанії:

  - перші вибори депутатів та сільських голів Забродівської та Самарівської сільських рад  - 30   квітня 2017 року;

  - перші вибори депутатів та сільського голови Велимченської сілької ради - 29 жовтня 2017 року.

  Для   проведення  цих виборів на основі даних Реєстру було виготовлено 25 попередніх і уточнених списків виборців, виготовлено іменні запрошення виборцям Забродівської, Самарівської та Велимченської об’єднаних територіальних громад та передано їх згідно з актами дільничним виборчим комісіям.   

  Протягом 2017 року в системі електронного документообігу АСКОД було зареєстровано і опрацьовано 1657 вхідних документів, що на 164 більше ніж в 2016 році та 1940 вихідних документів, що на 171 більше ніж в минулому році. Взято на контроль 670 документів, в тому числі:

  Зареєстровано 24 звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад, які розглянуті та вчасно проінформовані.

   21 запит публічної інформації, що надійшли до райдержадміністрації, виконані у визначені чинним законодавством терміни.

  Видано 371 розпорядження з основної діяльності і 14 доручень голови, першого заступника голови та керівника апарату районної державної адміністрації.

  Зареєстровано 314 звернень громадян, що на 10 звернень менше, ніж у 2016 році, з них: письмових – 230, усних – 84, в т.ч. колективних – 19 (у 2016 – на 4 звернення більше), повторних – 39 (проти 36 у 2016 році). З урахуванням колективних звернень до райдержадміністрації звернулося 797 громадян, що на 1274 громадянина менше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Серед усієї кількості звернень громадян, заяви та клопотання складають 307 одиниць, скарги - 7 одиниць, з пропозиціями громадяни впродовж  2017 року не звертались. За станом розгляду звернень громадян в райдержадміністрації вирішено позитивно – 113 звернень, дано роз’яснення – 163, відмовлено – 24, в стадії розгляду – 11, три звернення розглянуто згідно зі статтями 8 та 17 Закону України «Про звернення громадян». Основна тематика звернень: вирішення земельних конфліктів, надання матеріальної допомоги, отримання субсидій, стан доріг.

  Організовано одинадцять «прямих телефонних ліній» з керівництвом районної державної адміністрації. У телефонному режимі отримано три звернення.

  Політична ситуація в районі  стабільна.

  Станом на 01.02.2018 року у Ратнівському районі зареєстровано 71 районна організація політичних партій.

  Найбільш впливовими та активними політичними партіями в районі є: районна у Волинській області організація Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», районна організація Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», районна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», районна організація політичної партії «Громадянська позиція».

  В районі зареєстровано 37 громадських організацій. Активну участь у житті району беруть такі громадські об’єднання: районна та селищна організація ветеранів, спілка ветеранів та учасників АТО, районна організація УТОС, Заболоттівська місцева громадська організація "Благовіст", Поліська громадська організація "Громада", Спілка афганців, районна організація інвалідів. Представники цих інститутів громадянського суспільства беруть активну участь у заходах соціально-економічного та культурного характеру. 

  У звітному періоді релігійна ситуація в районі залишалась стабільною, міжконфесійні відносини були безконфліктними та толерантними. Домінуючою релігійною конфесією в районі є Українська Православна Церква (41 релігійна громада). Однак протягом 2016-2017 рр. зростає кількість громад УПЦ-КП, протягом даного періоду утворилось 2 нових громади в селах Велимче та Замшани.

  Найбільш чисельною є релігійна громада УПЦ – 37369 прихожан, УПЦ КП – 2433, Християни віри євангельської – п’ятидесятники – 1263, євангельські християни в дусі апостола – 758, євангельські християни-бабтисти – 542, адвентисти сьомого дня – 64.

  Районна державна адміністрація активно співпрацює зі всіма священнослужителями різних конфесій - підтримується постійний зв’язок з благочинними Ратнівської та Гірниківської округи УПЦ та настоятелем Іллінського храму УПЦ КП та найбільш активними громадськими діячами, які є прихожанами церков. Залучає їх до участі у заходах, організованих районною владою, зокрема під час відзначення в районі державних свят (День пам’яті та примирення, День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, День незалежності України, День захисника України, День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-33 рр. та ін.)

  Доходи зведеного бюджету району за 2017 рік становлять              527 687,1 тис. грн, з яких надходження загального фонду – 509 801,2 тис. грн. та надходження спеціального фонду  – 17 885,9 тис. грн.    

  Бюджет району за доходами загального фонду за 2017 рік (без врахування трансфертів з державного бюджету) виконано на 108,1 відсотка. При затверджених показниках на цей період в сумі 48 513,9 тис. грн до місцевих бюджетів району надійшло 52 432,7 тис.грн, понад план одержано                 3 918,8 тис.грн.

  Станом на 01 січня 2018 року місцевими бюджетами збільшено розпис бюджету за рахунок перевиконання доходів на 13 822,5 тис. грн..

  – 77,8 тис, грн..

  В порівнянні з 2016 роком надходження до бюджету району збільшились на 15 432,8 тис грн. або на 41,7 відсотка.

  Ріст надходжень забезпечено 12 місцевими бюджетами, зменшення зафіксовано по Велимченському (-60,9 тис. грн.) та Млинівському (-1,8 тис. грн.) сільських  бюджетах.

  Видатки спеціального фонду по функції будівництво становлять 6 975,2 тис.грн, з них за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій використано 4 537,7 тис.грн (надійшло – 8 420,9 тис.грн, в тому числі загальний фонд – 2 617,9 тис.грн, спеціальний – 5 803,0 тис.грн ). Інформація про використання коштів в розрізі об’єктів  додається.

   На виконання районних програм з місцевих  бюджетів району спрямовано і використано коштів в сумі  7 млн.847 тис.грн.

  В 2017 року забезпечено виплату заробітної плати в повному обсязі всм працівникам бюджетної сфери  та повністю проведено розрахунки за енергоносії та інші видатки.

  Промисловими підприємствами району протягом 2017 року було реалізовано продукції на суму 108 млн. 771,8 тис. грн, що становить 92,9 відсотка у порівнянні з попереднім роком та 89,7 відсотка до передбачених обсягів на 2017 рік.

  Вживаються заходи для покращення інвестиційного клімату, залучення інвестицій в економіку району, активізації інноваційно-інвестиційної діяльності.

  Станом на 1 жовтня 2017 року прямі іноземні інвестиції зареєстровані у семи  підприємствах району, загальна сума яких становить 6 млн. 788,1 тис. дол. США, що на 967,3 тис. дол. США більше ніж на початок року і становить 100,2 відсотка до прогнозованих обсягів на кінець 2017 року.

  Протягом січня – вересня 2017 року освоєно капітальних інвестицій на суму 64 млн. 686 тис. грн, що становить 45,8 відсотка до прогнозу на кінець 2017 року.

  Суб'єктами господарювання району протягом січня – листопада 2017 року експортовано товарів на суму 4 млн. 495,7 тис. дол. США, що становить 122,5 відсотка до відповідного періоду попереднього року та 112,8 відсотка у порівнянні з прогнозованими обсягами на 2017 рік. Імпортовано товарів на 946,2 тис. дол. США, що становить 78,9 відсотка до обсягів  відповідного періоду попереднього року та 194,3 відсотка у порівнянні з прогнозованими обсягами на 2017 рік. Позитивне сальдо експортно-імпортних операцій за січень – листопад 2017 року становить 3 млн. 549,5  тис. дол. США.

  Підприємствами, для яких основним видом діяльності є надання послуг протягом січня – вересня 2017 року реалізовано їх на 4 млн. 758,8  тис. грн, що становить 93,3 відсотка до передбачених обсягів на 2017 рік Програмою.

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників Ратнівського району у ІІІ кварталі 2017 року становила 5121 грн, що в 1,6 раза вище рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (3200 грн), в області відповідно 5978 грн та в 1,9 раза вище рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. За рівнем заробітків район займав тринадцяту позицію серед районів і міст області.

  Станом на 1 грудня 2017 року чисельність наявного населення в районі становила 52 тис. 208 осіб. У тому числі міські поселення – 14 тис. 377 осіб, сільська місцевість 37 тис. 831 особа.

  У січні - листопаді 2017 року в районі народилось 624 дитини, за цей же період померло 628 осіб.

  Природне скорочення населення становило 4 особи.

  На виконання заходів з підвищення енергоефективності протягом 2017 року в районі впроваджено 41 енергозберігаючий захід на загальну суму 7 млн. 903 тис. грн, з них 11 заходів спрямованих на впровадження енерго- та ресурсо-зберігаючих джерел світла та систем освітлення, 8 заходів - по оптимізації режимів роботи систем теплопостачання та модернізіції енергетичного обладнання, 22 заходи - впровадження прогресивних архітектурно - конструктивних рішень та поліпшення теплозахисних властивостей будівель. Розрахункова економія паливно - енергетичних ресурсів  становить 400,4 тонн умовного палива.

  Найбільш ефективним заходом, що був впроваджений протягом 2017 року, є капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи села Заброди з впровадженням енергозберігаючих технологій на загальну суму 2 млн. 843,41 тис. грн (щорічна розрахункова економія становитиме 139 тонн умовного палива).

  Усіма споживачами району протягом 2017 року спожито 46 млн. 325,1 тис. кВт – год. електроенергії (на 38,1 тис. кВт – год більше ніж у попередньому році) на суму 67 млн. 530 тис. грн оплачено 67 млн. 864,3 тис. грн. Рівень оплати на 1 січня 2018 року становить 100,5 відсотка.

  Протягом 2017 року всіма споживачами району спожито 15 млн. 936 тис. куб. метрів природного газу (на 348,87 тис. куб метрів менше ніж у 2016 році) на суму 111 млн. 20,2 тис.грн, оплачено – 102 млн. 407,7 тис. грн. Рівень оплати за спожитий природний газ станом на 1 січня 2018 року становить 92,2 відсотка.

  За рахунок коштів місцевих бюджетів проведено капітальний ремонт з влаштуванням асфальтобетонного покриття відрізків автомобільних доріг місцевого значення О 031273 на території Жиричівської сільської ради – 574,6 тис. грн та С 031245 Видраниця – Задолина вартістю 529,9 тис. грн на території Забродівської сільської ради.

  Виконано роботи з поточного дрібного ремонту на відрізку автомобільної дороги місцевого значення О 031275 Тур – Заболоття на суму – 133 тис. 931 грн, в тому числі 75,07 тис. грн з обласного бюджету та 58 тис. 861 грн з бюджету Заболоттівської селищної ради. Частково проведено поточний дрібний ремонт автомобільної дороги О031273 на відрізку Гірники – Броди.

  У районному центрі протягом поточного року за рахунок коштів бюджету Ратнівської селищної ради проведено поточний ремонт щебеневих доріг по вулицях Нова, Ольги Княгині, Короленка, Поліська. Виконано роботи по ямковому ремонту вулиць з асфальтобетонним покриттям Шкільної, Газіна, Серпневої, Каштанової на загальну суму 160,95 тис. грн. Здійснено поточний ремонт площі біля ресторану «Волинь» на суму 86,56 тис. грн, поточний ремонт вулиці, яка з’єднує вулицю 1 Травня і вулицю Каштанову на суму 190,82 тис. грн, поточний ремонт вулиці Набережна – 199,9 тис. грн, поточний ремонт вулиці Привітна – 196,62 тис. грн.

  Проведено поточний ремонт вулиць з білощебеневим покриттям Партизанська, Крайня, Учительська та Шкільна на суму 597,5 тис. грн. Оновлено дорожню розмітку на суму 11 тис. 650 грн. Закуплено 44 світильники зовнішнього освітлення на суму 72 тис. 750 грн.

  Також в поточному році виконано роботи по ремонту дороги по вулиці Центральна у селі Самари-Оріхові вартістю 49 тис. грн та поточний дрібний ремонт вулиці Центральна у селі Видраниця на суму 39 тис. 424 грн.

  Протягом 2017 року райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування продовжувалась робота над розробкою проектів для залучення коштів міжнародних фінансових організацій-грантодавців для фінансування пріоритетних напрямків соціального та економічного розвитку.

  Два сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи, які було створено у рамках Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» продовжили впровадження мікропроектів.  СОК «Датинська криниця» реалізував  ІІ та ІІІ мікропроекти та закупив навісного обладнання на суму 630 250 гривень. СОК «Скарби Тура» також завершив реалізацію ІІ та ІІІ мікропроектів: придбано навісне обладнання та додаткове обладнання для виготовлення щепи на суму 630156 гривень.

  В місті Київ відбулося підписання грантових контрактів Програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна»:

  • проект «Від пізнання культури сусіднього народу – до зміцнення партнерства і взаєморозуміння» (колишня Заліська сільська рада Ратнівського району (аплікант), нині Заболоттівська ОТГ, Дивинська сільська рада Кобринського району (партнер) – 143 051 євро − загальний бюджет (заплановані заходи в рамках проекту: ознайомчі поїздки, участь у конференціях, фестивалях, проведення табору для молоді, ремонт будинку культури у с. Заліси).
  • проект «Народна творчість без кордонів» (відділ ідеологічної роботи, культури і в справах молоді Малоритського виконавчого комітету (аплікант), відділ освіти, молоді та спорту Ратнівської РДА (партнер) – 109 470 євро − загальний бюджет, для української сторони 43 825 євро (заплановано в рамках проекту: проведення заходів з популяризації народної творчості, фольклорного фестивалю, ремонту кабінетів у районному будинку культури смт Ратне тощо).

  Посольство Японії надало грант, що становить 61 тисячу 626 доларів США, а це 1 мільйон 559 тисяч 360 гривень, для реалізації Проекту «Покращення навчального та санітарного середовища у закладі початкової освіти с. Конище, Волинської області», який здобув підтримку в рамках Програми «Кусаноне». За проектом передбачено заходи: добудова внутрішньо-санітарних кімнат в «НВК ЗОШ І-ІІ ступеня-дитячий садок» с. Конище, реконструкція перекриття, заміна вікон та дверей, утеплення стін в навчальному закладі.

  На виконання районної програми по розробці схеми планування території району та внесенні змін до генпланів сіл на 2017 рік було  заплановано 2091,0 тис. грн. на розробку та оновлення містобудівної документації, з них 60,0 тис. грн. – на завершення робіт по розробці схеми планування території Ратнівського району.

  За 2017рік загальний обсяг виконаних робіт на виконання даної програми  по Ратнівському району становить 316,3.0 тис.грн. Зокрема, 40,0 тис. грн. освоєно на розробку схеми планування території району (проведення державної експертизи), 269 ,0 тис. грн. – на внесення змін до генпланів сіл району та розробку детальних планів територій.

  Розроблено 12 проектів детального планування на загальну суму 237,0 тис. грн.:  проекти детального планування по Ратнівській селищній раді, 1 - по Заболоттівській селищній раді, Видраницькій , Прохідській , Гутянській, Турській, Жиричівській сільських радах, 2 – по Здомишельській сільській раді (с.Шменьки), 2  - по Гірниківській сільській раді.  В даний час ведуться роботи по розробці проектів детального планування територій житлових кварталів в смт.Ратне  по вул Лесі Українки та вул Шкільній, в смт.Заболоття – кв.№14 , в  с.Мельники - Річицькі та с.Гута. Виконані тополграфо-геодезичні роботи по внесенню змін до генпланів с.Велимче, с.Замшани, с.Датинь, с.Підязовні з подальшою розробкою детальних планів територій.                      

  В районі ведуть фінансово-господарську діяльність 4  сільськогосподарських виробничих кооперативи, 1 приватне підприємство, 4 товариства з обмеженою відповідальністю, 15 фермерських господарств, близько 12 тисяч одноосібних господарств населення, які обробляють 24,6 тис. гектарів землі.

  За підсумками жнив в сільгоспформуваннях району було зібрано 3267 тонни зернових та зернобобових культур, з яких 553 тонни жита.

  Всіма категоріями господарств району за орієнтовними підрахунками намолочено понад 19 тисяч тонн зерна.

  Під урожай  2018 року сільгосппідприємствами району посіяно 820  га озимих зернових культур.

  В районі для потреб тваринництва заготовлено: сіна – 2,1 тис. тонн, сінажу та силосу – 11,3 тис. тонн, концентрованих кормів - 2,4 тис. тонн.

           В агроформуваннях району станом на 1 лютого 2018 року  нараховується 3192 голови ВРХ (- 289 гол. до минулого року, ), в тому числі 1464 корови ( - 81 гол. до минулого року).

  За 2017 рік сільськогосподарськими підприємствами району реалізовано 2604 ц худоби в живій вазі (+ 590 ц до минулого року), отримано 3167 ц  приросту ( - 62 до минулого року), середньодобові прирости худоби на відгодівлі та нагулі становлять 584 грами.

  З початку року народилось 1323 гол. телят, з розрахунку на 100 корів 86 голів ( + 11 голів до минулого року).

  Виробництво молока за цей період становить 14230 ц ( - 699 ц до минулого року), продуктивність дійного стада збільшилась на 7 кг і становить 1926 кг.

  В районі працює 27 пунктів штучного осіменіння, з яких 21 обслуговує тварин в особистих селянських господарствах. Протягом року штучно осімінено 406 голів ВРХ в господарствах населення та 960 голів маточного поголів’я в агроформуваннях.

  В 2017 року для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі з районного бюджету було виділено 149,00 тис. грн.

  Для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі Ратнівського району з обласного бюджету було надано субвенцію на умовах співфінансування в сумі  88000,00 грн.

  В районі програмою житлових субсидій охоплено 10 908 сімей,  це 65 відсотків від загальної кількості сімей. Субсидією на житлово-комунальні послуги користується 10216 сімей. Середній розмір субсидії у неопалювальний період становить 107 гривень,  у опалювальний період 1826 грн. Протягом 2017 року нараховано субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 92707562 грн., профінансовано 94319022грн., (з врахуванням боргу на початок року), заборгованість 40462454грн.

  За призначенням готівкової субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулося  3258 сімей. Нараховано субсидію 2529 сім’ям на суму 6756129грн., виплачено 2307 сім’ям на суму 6198320грн., заборгованість 557809грн. Середній розмір субсидії на придбання твердого палива становить 2671грн.

  Станом на 01.01.2018р. на території району проживає 31 родина, до складу яких входить 55 внутрішньо переміщених осіб.Для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, грошову адресну допомогу отримали 17 осіб, на суму 262,9тис.грн.

  Протягом 2017 року з державного бюджету для виплат усіх видів допомог та інших виплат в район надійшло 152млн.811тис.грн.

  Проведено виплату одноразової грошової винагороди в розмірі 46тис.грн. кожній «матері-героїні» на загальну суму 400тис.грн.

  Станом на 01.01.2018р. в ЄДАРП перебуває на обліку 10347  пільговиків. В порівнянні з 2017 роком кількість зменшилася на 546чол.

  У 2017 році виплачено одноразової грошової допомоги до 5 травня 1412 особам на суму 1 312 447,00грн.

  Проводиться відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги. Станом на 01.01.2018 нараховано пільг на суму 4 400 339,21грн.. В середньому пільгою на ЖКП щомісяця користується 4519 пільговиків. Станом на 01.01.2018 р. заборгованість по виплаті пільг на ЖКП становить 1 442 814,45 грн.(газ, світло).

  Проведено нарахування пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 1 151 139,07 грн.  516 ветеранам війни, 94 пільговикам за професійною ознакою, 6 особам, які постраждали від аварії на ЧАЕС, 1 ветерану військової служби, 397 багатодітним сім’ям.

  У 2017 році було виплачено одноразову грошову допомогу на поховання 10 сім’ям учасників бойових дій та 5 сім’ям інвалідів війни на суму 23 960,00грн.

  158 громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС відшкодовано витрати за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами на суму 111420,00 грн., 9 громадянам відшкодовано витрати за надані послуги з безкоштовного зубопротезування на суму 12380грн.

  Надано статус і пільги багатодітної сім’ї 51 особі. Виписано 121 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

  Взято на облік та занесено інформацію до Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги 402 учасники бойових дій АТО. Відповідно до бюджетної програми «Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» протягом 2017 року професійно адаптовано 10 учасників, на що спрямується 33800,0грн.

  Спеціальність водія категорії «Б» «С» отримають 8 чол.

  У 2017 році оздоровилось 11 учасників АТО, з них 2- інваліди війни, 9 - учасників бойових дій.

  Проведено оздоровлення 12 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Для оздоровлення у 2017 році на черзі перебувала 1 дитина-інвалід, захворювання якої пов’язано із ЧАЕС та 11 дорослих осіб І категорії.

  Станом на 01.01.2018р. на обліку в управлінні для отримання технічних та інших засобів реабілітації перебувають 142 інваліди, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення.

  Видано 54 технічних засобів реабілітації.

  Протягом 2017 року за одноразовою допомогою звернулося 420 громадян, яким виплачено коштів на суму 301 082 грн.

  В 2017 році  виділено районній раді організації ветеранів України 77000 грн., районному осередку інвалідів 31000 грн., Ратнівській районній спілці ветеранів війни в Афганістані 24000грн., Камінь-Каширській територіальній первинній організації УТОС 15000 грн., районній спілці воїнів АТО 8000 грн. Проводилась виплата одноразової матеріальної допомоги для сімей військовозобов’язаних та призовників, які вступили на дійсну військову службу у військові частини Збройних Сил України за контрактом. Даної допомоги виплачено 20 сім’ям на суму 60тис. грн.

  До бюджету управління Пенсійного фонду України по Ратнівському району  за січень-грудень  2017 року надійшло 63309,9 тис.грн. власних коштів. Надходження у порівнянні з попереднім роком збільшились на 25278,5 тис.грн., або на 66,5 відсотків.

  Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 11814 пенсіонерів, проти 12042 на 1 січня 2017 року. Середній розмір пенсії склав 1770 грн., проти 1504 грн на 1 січня 2017 року. За 12 місяців 2017 року загальна сума видатків на виплату пенсії склала 242 млн 455 тис грн.

  Протягом звітного періоду працевлаштовано за направленням служби зайнятості 407 безробітних. Проходили професійне навчання 187 осіб, а рівень працевлаштування після проходження професійного навчання становить 98,4%. Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали 255 безробітних громадян. Шляхом компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям працевлаштовано 24 безробітних. Одна особа направлена на неформальне навчання за професією «кухар» у Рівненський ЦПТО ДСЗ. Зросла кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості до 60% із загальної кількості роботодавців, які використовують найману працю, а кількість вакансій збільшилася на 0,8% і становила 785 одиниць                   

  Мережа закладів охорони здоров’я залишилась незмінною.

  Відповідно до розпорядження Ратнівської РДА № 74 від 29.03.2017 року для ЦПМСД було виділено 874,9 тис . грн.. для реалізації Урядової програми «Доступні ліки», яка затверджена постановами КМУ «Про забезпечення доступних лікарських засобів» від 17.03.2017 року № 152 та «Про затвердження відшкодування вартості лікарських засобів» від 09.11.2016 року № 863. Проведено відшкодування вартості ліків на суму 568,1 тис. грн..

  Фінансування по медикаментах (без туберкуліну ) на 1 жителя району

  Витрати по енергоносіях в 2017 році в порівнянні з 2016 роком зменшились у зв’язку з переходом на тверде паливо.

  Витрати по незахищених статтях за 2017 рік склали 399,7 тис грн., в 2016 році були 674,4 тис грн.

  Для створення медичної інформаційної   системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного  ризику  дорослого населення Волинської області» та  її впровадження, Світовий банк виділив 12 комп’ютерів  з програмним  забезпеченням  на суму 261074,28 грн . Ця техніка надана для роботи в програмі медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області». Для функціонування цієї програми за кошти району в АЗПСМ.

  Проведено поточний ремонт ФАПів с.Шменьки  ,с.Замшани,Гірники на суму-980,00 грн.  Проведено поточний ремонт по системі опалення та встановлено новий радіатор на ФАПі с.Броди на суму-1565 грн. У АЗПСМ .Велимче  встановлено новий твердопаливний котел та проведено ремонт системи опалення на суму – 2150 грн. Проведено енергозберігаючі заходи (замінено вікна на пластикові) вРатнівській амбулаторії №1 та Ратнівській амбулаторії №2 та проведено поточні ремонти  на суму-18500 грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на  реконструкцію  ФАПів с.Замшани під амбулаторію на суму – 18984 грн, а с. Гірники-46663грн.

  Мережа закладів освіти району складалася з 34 загальноосвітніх навчальних закладів, 1 дошкільний навчальний заклад, МНВК, ЦДЮТ, ДЮСШ.  З 01.01. 2017 року 4 НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» перейшли у підпорядкування та власність Заболоттівської ОТГ. З 1 січня 2018 року в зв’язку з відокремленням Забродівської, Самарівської та Велимченської ОТГ кількість закладів освіти, які перебували у підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації зменшилась на 18.

  Завдяки поєднанню різних форм навчання: денна, заочна, екстернат, загальною середньою освітою охоплено 100%  дітей віком від 6 до 18 років.

  З метою забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти та задоволення запиту батьків у 2017 році продовжується будівництво нового дитячого садка в смт Ратне, яке планується ввести в експлуатацію у 2018 році,  добудовано дошкільну групу до приміщення школи в с. Якушів, розпочато добудову однієї дошкільної групи та ігрового залу до приміщення діючого дитячого садка в с.Видраниця, виготовлено проектно-кошторисну документацію на добудову  чотирьох  дошкільних груп до приміщення діючого дитсадка в с.Жиричі.

  У 2017 році за кошти дотації  з державного бюджету місцевим бюджетам  (100 тис. грн.) та субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на оздоровлення та відпочинок дітей,  які  потребують  особливої  соціальної уваги (100 тис. грн.),  було проведено державну закупівлю 41 путівки в позаміський заклад оздоровлення та відпочинку табір «Сонячний» (с.Гаразджа) управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та 10 путівок у оздоровчий табір «Світязь» (с.Пульмо) Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центру освіти та соціально-педагогічної підтримки», з районного бюджету було виділено 60 тис. грн. для організації роботи мовних таборів з денним перебуванням дітей.

  Станом на 31.12.2017 року оздоровлено 414 дітей та забезпечено відпочинком 240 дітей соціально-незахищених категорій, що становить 8,5% від загальної чисельності дітей пільгових категорій.

  В рамках заходів щодо соціально-економічного  розвитку було виділено кошти в сумі 6 млн. 540 тис. грн.

  З коштів державного фонду регіонального розвитку  виділено  13 млн.860 грн.

  Кошти освітньої субвенції в сумі 614,9 тис.грн. виділені на заміну вікон в НВК «ЗОШ І-Ш ступеня № 1-гімназія ім. В.Газівна» смт Ратне;(роботи завершені)

  В кінці 2017 року були виділені  додаткові кошти соціально-економічного  розвитку  - 1 215 380 грн. По всіх об’ктах готуються документи до підписання угод.

  Силами працівників шкіл, батьків протягом літа було проведено косметичні поточні ремонти закладів освіти району, які включають в себе фарбування (стелі, стін, підлоги), облаштування покриття керамічними плитками стін і підлоги та ремонту меблів на що було використано 1318896 грн. з них: 12940 грн. кошти вчителів, 6 000 грн. кошти сільських рад та 168050 грн. спонсорські, 544879 грн. батьківські кошти, 40441 грн. власні кошти і 309297 кошти районного бюджету.

  Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи щороку охоплюється понад 4 тис. жителів району, в тому числі 3,3  тис. учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів та дошкільних навчальних закладів.

  Крім чемпіонатів району проведено першість селища Ратне з міні-футболу серед КФК підприємств, установ та організацій,  в селі Велимче - турнір з волейболу, пам’яті воїна – інтернаціоналіста Миколи Заліпи, турнір з футболу  присвячений вшанування пам’яті загиблих учасників АТО, у с. Самари відбувся міжнародний турнір з футболу, пам’яті вчителя фізичної культури Володимира Сорочука, районна спартакіада серед допризовної молоді,    районний Фестиваль «Мама, тато, я - спортивна сім’я»,  фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Доброта, без обмежень» серед осіб з інвалідністю, спортивно-мистецький фестиваль „Козацькі розваги” з нагоди відзначення в районі 26-ї річниці незалежності України, турнір з міні-футболу (чоловіки) з нагоди Дня Збройних Сил України. Проведено традиційний  передноворічний турнір з міні-футболу    „Кубок- Ратне”.

  Проведена районна Спартакіада серед допризовної молоді, а також команда району взяла участь в обласній Спартакіаді в м.Володимирі-Волинському.

  Команди району успішно виступають на обласних змаганнях: спартакіаді „Здоров’я” серед державних службовців, спартакіаді „Спортивне довголіття. Спорт для всіх – радість життя” серед ветеранів, спартакіаді «Волинь спортивна» з баскетболу (юнаки) боротьби дзюдо, волейболу ( дівчата), футболу, легкої атлетики, боротьби вільної.

  В районі  щороку відзначається день працівника фізичної культури та спорту. На проведення спортивно-масових заходів з районного бюджету було виділено 58,0 тис. грн., які освоєні в повному обсязі.

  На утримання ДЮСШ було виділено 1176,3 тис.грн., з них 100,0 тис. грн. з обласного бюджету. Всі кошти використані в повному обсязі.      

  На обліку  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з початку року перебувало 46 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та 308 проблемних сімей. Всі вони вимагають активної державної підтримки, яка забезпечується спеціалістами центру. З метою надання якісних соціальних послуг сім`ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах, сім`ям учасників АТО, переселенцям працівниками центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було проведено 278 оцінок потреб у соціальних послугах даних сімей. Разом з тим, з метою перевірки цільового використання коштів при народженні дитини проінспектовано 358 сімей.

  Ратнівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надає соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді з функціональними обмеженнями. Охоплено роботою 37 сімей, де виховуються діти з інвалідністю. З метою підтримки та соціалізації дітей з особливими потребами центром соціальних служб щорічно проводиться конкурс творчих робіт «Повір у себе, і в тебе повірять інші».  В 2017 році в ньому взяло участь 44 особи.

  В районі функціонує 5 прийомних сімей, де виховуються 8 дітей ( з них -   одна сім`я ( 1 дитина) переїхала з зони проведення антитерористичної операції, одна сім`я ( 1 дитина) була створена протягом 2017 року). Крім того, в районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховуються 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В 2017 році 2 сім’ї – пройшли курс підвищення кваліфікації. Протягом року проводилася широка інформаційно-просвітницька робота щодо рекрутування кандидатів на створення прийомних сімей, патронатних вихователів.

  Актуальним в 2017 році було надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, які переселилися з Донецької та Луганської областей, сім’ям мобілізованих та демобілізованих учасників антитерористичної операції.         

  Зокрема, соціальною допомогою було охоплено 9 сімей переселенців, в яких виховується 14 дітей. Цим сім'ям надавалися послуги консультування, соціальної адаптації та соціальної профілактики.

  Роботою Ратнівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді охоплено 132 сім`ї  учасників антитерористичної операції, 3 сім`ї загиблих учасників антитерористичної операції, яким надавалися послуги консультування, соціальної адаптації, представництва інтересів, психологічної підтримки.

  В 2017 році для здійснення культурно-просвітницької роботи, організації дозвілля населення в районі функціонувала відповідна мережа закладів культури - це 39 будинків культури і клубів, 32 бібліотеки, Заболоттівська та Ратнівська  дитячі музичні школи, Кортеліський історичний музей

  В зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад до Заболоттівської ОТГ відійшли 4 клубні заклади, 5 бібліотек,  Заболоттівська дитяча музична школа, до Велимченської ОТГ - 3 клубних заклади та 3 бібліотеки, до Самарівської ОТГ - 6 клубних установ та 6 бібліотек, до Забродівської ОТГ – 11 клубних закладів, 7 бібліотек . 

  Виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт покрівлі сільського будинку культури с.Гірники кошторисною вартістю 558.013 тис грн. та на реконструкцію шатрової покрівлі сільського будинку культури с.Замшани вартістю 710 тис.грн.

  За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та співфінансування з місцевих бюджетів проведено капітальний ремонт системи опалення з установкою твердопаливного котла і калориферів в сільському будинку культури с.Гірники на загальну суму 258.69 тис грн., реконструкцію приміщення сільського клубу для проведення опалення с.Самари-Оріхові на суму 150.33 тис грн.

  За рахунок коштів місцевих бюджетів в закладах культури проведено ремонти та енергозберігаючі заходи на загальну суму 281.7 тис.грн. Загальна кількість коштів, залучених на придбання музичних інструментів, технічного оснащення, сценічних костюмів в 2017 році становить 150.3 тис.грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на «Реконструкцію системи опалення Ратнівського районного будинку культури на 500 місць в блоці зі спортзалом», на стадії завершення знаходиться виготовлення проектно-кошторисної документації на «Будівництво твердопаливної котельні Ратнівського районного будинку культури на 500 місць в блоці зі спортзалом».

  Здійснюється планомірне поповнення бібліотечних фондів. З районного бюджету було виділено 14.0 тис. грн. та придбано 206 примірники нових книг. За державними програмами в бібліотеки району надійшло 1790 примірники книг на  загальну суму 121.459 тис. грн.  П’ять бібліотек обладнано сучасною комп’ютерною технікою з підключенням до Інтернету та безкоштовним Wi-Fi.                   

  З 01 жовтня 2014 року Центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації (далі Центр) надаються послуги з питань реєстрації бізнесу та реєстрації речових прав на нерухоме майно, Держгеокадастру, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, з 01 березня 2017 року - одна послуга Міграційної служби. Надання адміністративної послуги щодо реєстрації (зняття) місця проживання особи в районі організовано протягом одного робочого дня. З Ратнівською селищною радою 01квітня 2016 року підписано Меморандум про співробітництво в даному питанні.

  Жителі району мають можливість отримати 45 адміністративних послуг.

  На ці адміністративні послуги затверджено інформаційні та технологічні картки, заповнені зразки заяв, всі вони розміщені на стенді.

  За січень – грудень 2017року через Центр надано 16849 адміністративних послуг.

  Суб’єкт надання послуги                                                 

  СТАНОМ

  на 25.12.17

     

  Адміністратори ЦНАПу

  4402

   

  Державний реєстратор юридичних осіб

  1320

   

  Державні реєстратори речового права

  1488

   

  ДЗК

  9639

   

  Всього

  16849

   

  Протягом 2017 років на території району виникло три надзвичайні ситуації:

  1. Сказ тварин на території Забродівської сільської ради;
  2. Виявлено хімічні речовини на території Гутянської сільської ради;
  3. Прорив дамби на території Щедрогірської сільської ради (с.Підгір’я) внаслідок великої популяції бобрів.

  Протягом року в районі виникло з різних причин 48 пожеж, на яких загинуло 2 особи.

  Для підтримки боєздатності районного сектору управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області закуплено за кошти районного бюджету пожежні рукави діаметром 51 та 150 мм.

  З метою забезпечення безпеки людей на водних об’єктах району було замовлено та проведено водолазне обстеження акваторій дна, соціально-гігієнічний моніторинг води на водних об’єктах: річка «Прип’ять» (смт Ратне парк відпочинку), озеро «Радожеч» ( с.Гірники), озеро «Луки» (с.Самари), озеро «Річицьке» (с.Річиця), штучна водойма (ставок) с.Видраниця та проведено  оплату за виконані роботи відповідно до чинного законодавства.

  В районі комісійно обстежені всі підвальні приміщення. Складена карта-схема захисних споруд району.

  Для ефективної роботи всіх служб, підприємст, установ та організацій району, забезпечення сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення населення району під час підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків, затверджено План дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році. 

  З бюджету району за 2017 рік на дві програми виділено 218.148  тис. грн для накопичення матеріального резерву, запобігання виникненню і ліквідації наслідків можливих НС.

  З метою організації удосконалення та підвищення ефективності роботи, пов’язаної із забезпеченням пожежної та техногенної безпеки в районі функціонує 12 місцевих  пожежних формувань з яких, в 12 – ти місцевих пожежних командах організоване цілодобове чергування.

  На утримання місцевих пожежних команд району було передбачено в загальному фонді на 2017 рік 886,3 тис. грн, профінансовано за  2017 року 1393.818 грн.

  Згідно плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області у 2017 році пройшли навчання 68 чоловік.  

  В районній державній адміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від  06 червня 2017 року № 61  - ос затверджено нову структуру, розроблено та затверджено в установленому порядку  штатні  розписи  апарату та структурних підрозділів районної  державної адміністрації  з урахуванням вимог частини третьої статті 6 Закону України «Про державну службу» щодо дотримання співвідношення в державному органі посад категорії «А» та «Б» до його штатної чисельності не більше ніж 1 до 3. В штатних розписах наявні посади державної служби всіх груп оплати праці.

  Станом на 21.12.2017 року структура районної  державної адміністрації складається із 6 підрозділів  апарату та 11 структурних підрозділів.

  Штатна чисельність працівників Ратнівської районної  державної адміністрації  становить 113 штатних одиниць, з них посад державної служби: в апараті – 25 штатних одиниць, в структурних підрозділах – 78 штатних одиниць.

  Фактична чисельність працюючих державних службовців 97 штатних  одиниць, з них  в апараті – 25 осіб, в структурних підрозділах – 72 особи та 1 державний службовець увільнений від виконання посадових обов’язків відповідно до частини 3 статті 119 Кодексу законів про працю України, пункту 2 статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у зв’язку проходженням військової служби за контрактом.

  У 2017 році оголошено 10 конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби, 5 з них не відбулися за відсутністю кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби. За  результатами конкурсу було призначено 8 осіб (з них 3 особи пройшли конкурсний відбір в 2016 році)  на посади державної служби  та ще 1 особу - призначено як другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади. Також в цьому році призначено 8 державних службовців по переведенню на рівнозначні посади.

  За звітний період звільнено 5 державних службовців. З них 2 – за угодою сторін, 2 – за власним бажанням, 1 – по переведенню на рівнозначну посаду в інший державний орган та іншу місцевість.

  В районній державній адміністрації налічується 16 вакантних посад, а саме: в апараті – 3, в структурних підрозділах райдержадміністрації – 13.

  Проведено щорічний Всеукраїнський  конкурс «Кращий державний службовець».      В Конкурсі взяли участь  6 державних службовців апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації, з них  в номінації "Кращий керівник" – 3 особи, "Кращий спеціаліст"  3 – особи .

  Робота райдержадміністрації проводиться відкрито та гласно.

  Райдержадміністрацією забезпечено постійне й систематичне інформування громади району про важливі питання суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави,  області та району зокрема.

  Функціонує офіційний веб-сайт райдержадміністрації http://ratadmin.gov.ua/ та офіційна група у соцмережі «Facebook» «Ратнівська районна державна адміністрація», де щоденно висвітлюється діяльність Президента України, уряду та керівництва виконавчої гілки влади обласного та місцевого рівнів.

  Підводячи  підсумки діяльності за 2017 рік, слід зазначити, що лише завдяки тісній співпраці,  взаємодії та об’єднанню зусиль усіх  гілок влади  забезпечено досягнення позитивних результатів. Але поряд з певними успіхами залишається  ще багато проблем, які ми маємо і надалі вирішувати, працювати  з повною віддачею

  Переглядів 2103
  Розробка: Відділ інформаційно-комп'ютерного
  забезпечення апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ратнівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ратнівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44100, смт Ратне, вул.Центральна, 19, тел. (03366) 21492, факс 21492, 21730, E-mail: info@ratadmin.gov.ua
  © 2012 ratadmin.gov.ua