Версія для друку
П'ятниця, 25 березня 2016 15:50

Курс на посилення економічної спроможності об’єднаних громад

У межах державної фінансової підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 “Деякі питання надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад” визначено порядок та умови надання відповідної субвенції з Державного бюджету.

Прийняття цієї постанови забезпечує розподіл і спрямування державних коштів на формування якісної інфраструктури об’єднаних територіальних громад, посилення їхньої економічної спроможності та поліпшення надання послуг населенню громад. При цьому реалізація постанови Кабміну не потребуватиме співфінансування з місцевих бюджетів.

Законом “Про Державний бюджет України на 2016 рік” загальний обсяг субвенції затверджено  у розмірі 1 млрд. гривень.

Кошти субвенції розподілено між об’єднаними територіальними громадами за чіткою формулою: залежно від кількості сільського населення і площі об’єднаної територіальної громади. За таким підходом п’яти об’єднаним територіальним громадам області передбачено загалом 26 537,2 тис. гривень, із яких Зимнівській ОТГ – 5 457,2 тис. грн., Устилузькій – 8 795,9 тис. грн., Велицькій – 5 173,1 тис. грн., Голобській – 5 106,1 тис. грн., Смолигівській – 2 004,9 тис. гривень.

Урядовим документом передбачено, що фінансування проектів за рахунок цієї субвенції відбуватиметься згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади за такими напрямками:

- створення центрів надання адміністративних послуг, сучасних систем організації управління громадою — комунікаційних мереж, баз даних, систем оповіщення населення;

- реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ;

- будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт доріг, мостів, переходів комунальної форми власності, що поліпшують доступність жителів до об’єктів та установ, у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;

- закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення для комунальних підприємств, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення;

- будівництво водогонів, систем водовідведення, нових полігонів твердих побутових відходів та рекультивацію територій сміттєзвалищ, інших об’єктів, які є важливими для посилення спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади, належного рівня безпеки та цивільного захисту громади.

Крім того, зазначеною постановою Кабінету Міністрів України визначено умови надання субвенції, порядок надання проектних заявок, проведення фінансування та інформування щодо використання ресурсів державного бюджету.

Департамент фінансів облдержадміністрації

Переглядів 3052