Версія для друку
Середа, 06 липня 2016 15:02

Нові пенсійні посвідчення для переселенців

Починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій (щомісячного грошового утримання), усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, довічних грошових стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»                                     

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України, прийнявши 14.03.2016  постанову № 167 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою було внесено зміни до урядової постанови від 5 листопада 2014 року № 637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”.                                                                                      

З метою забезпечення виплати пенсій таким особам та їх ідентифікації передбачена видача платіжних карток, які одночасно будуть пенсійним посвідченням.                      

Виготовлення таких карток здійснюватиме «Ощадбанк» на ім'я особи, якій призначено пенсію  із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.  Якщо ж пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі, в електронному пенсійному посвідченні (у позиції “вид пенсії”) буде зазначене прізвище, ім'я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.                          

Крім того, вказуватиметься відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який установлено інвалідність. 

Разом з електронним посвідченням видаватиметься інструкція про його використання.

Для оформлення електронного пенсійного посвідчення пенсіонери із числа внутрішньо переміщених осіб повинні надати документи, а саме: паспорт, довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи, довідку тимчасово переміщеної особи та фотокартку (30х25мм).                                        

Тому всім внутрішньо переміщеним особам необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку з вищепереліченими документами та заповнити відповідну заяву на виготовлення електронного пенсійного посвідчення.

                                                                                                                                       Старовижівське об'єднане

                                                                                                                                       управління Пенсійного фонду України

                                                                                                                                       Волинської області                                

Переглядів 1153