Версія для друку
Четвер, 18 серпня 2016 12:31

Переваги централізованої системи призначення та виплати пенсій

Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 14.12.2015р № 25-1 “Деякі питання впровадження електронних пенсійних справ на базі централізованих інформаційних технологій” (із змінами) з 1 серпня 2016 року на Волині запроваджено централізовану систему призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи.

Перехід на цю систему вже незабаром надасть можливість відчути її переваги всім громадянам, які звертаються до пенсійної служби, оскільки це призведе до спрощення процедури отримання послуг, зменшення часу обслуговування та покращення якості прийому громадян. Запровадження централізованої системи дасть змогу  звертатися за призначенням пенсії, незалежно від місця її реєстрації. Відтепер процес обробки пенсійної документації максимально автоматизовано. Сучасні технології поступово відтіснять епоху громіздких паперових пенсійних справ, так як з’явиться можливість відмовитись від паперового документообігу при їх формуванні. На заміну їм прийде електронна пенсійна справа.

Для призначення пенсії заявником подаватимуться оригінали документів без їх ксерокопій. Паспорт, трудова книжка, інші необхідні документи підлягають скануванню безпосередньо спеціалістом Пенсійного фонду, який здійснює їх прийом, і складатимуть основу електронної пенсійної справи. Вже сьогодні прийом заяв про призначення пенсії організовано таким чином, що заявнику не потрібно власноруч заповнювати бланк заяви, як це було раніше, за нього в автоматизованому режимі її сформує спеціаліст фронт-офісу, заявнику залишиться лише перевірити внесені в заяву відомості та засвідчити її своїм підписом.

Призначення пенсії відбувається в централізованій системі, яка є єдиною для всіх територіальних управлінь Фонду. Сучасні технології дозволяють автоматично внести в електронну пенсійну справу дані із системи персоніфікованого обліку про страховий стаж і заробітну плату застрахованої особи та провести розрахунок пенсії. Нова система має можливість аналізувати призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право особа, та обрати найвигідніший. Це значно мінімізує вплив людського фактору на процес нарахування пенсій. Інформація про особу, що міститиметься в електронній пенсійній справі, надійно захищена, що унеможливлює її витік.

Вирішити питання свого пенсійного забезпечення можна буде через Контакт-центр та веб-портал Пенсійного фонду. Через персональний кабінет на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису пенсіонер отримає доступ до своєї електронної пенсійної справи. Не виходячи з дому людина зможе, наприклад, в будь-який час через мережу інтернет переглянути складові пенсійної виплати, або навіть подати заяву на призначення або перерахунок пенсії.

Впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій - це дуже важливий крок у напрямку подальшого реформування пенсійної системи.

Переглядів 1665